Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Kostka 20l krwetki i rybki
Autor Wiadomość
optometristrun 
Zaglądacz

Wysłany: 2015-08-26, 18:37   Kostka 20l krwetki i rybki

Witajcie :-)
jestem nowa na forum i powoli się przez nie przebijam.
Dziś założyłam po długiej przerwie mój zbiornik na Black Soil, pumeks i bakterie, pan w zoologiznym polecił filtr kaskadowy. Także woda już stoi z kilkoma roślinami i za ok 12 dni chciałabym wpuścić do niego krewetki. Zastanawiam się nad Red Cherry lub Blue Velvet (bo chyba nie mogą być razem). Chciałabym do tego chciałabym jeszcze jeden rodzaj krewetek o ile zbiornik nie jest za mały.

Pytanie czy do tego jakieś rybki? Małe stadko? I ślimak - tylko jaki? Wiem, że potrafią mnożyć się jak głupie...

prytosan 
Zaawansowany

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2015-08-27, 07:57   

Nie chcąc mieć byle czego w akwarium obsadę krewetkową dobieramy pod kątem podobnych wymagań i ... nie krzyżujących się ze sobą odmian w czym pomóc może ta tabela

http://krewetkarium.eu/tag/krzyzowanie-krewetek/

Krewetki i ryby to ma raczej krótki żywot i ja w tym sensu nie widzę, a biorąc pod uwagę 20 litrów to nie ma o czym raczej pisać.

sQun49 
Zaglądacz

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2015-09-16, 14:34   

Optometristrun widzę, że chcesz pracować nad zmianą GH (wpis w temacie testu KH) - jaką wodą zalewałaś zbiornik i w jaki sposób ją przygotowałaś? Używasz jakiś uzdatniaczy?

Tak jak pisał Prytosan, 20L to nie jest akwarium w którym będziesz mogła spełnić swoje marzenie o krewetkach, rybkach i ślimakach...

Odpowiedz do tematu