Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium
Wszystko o krewetkach

Poprzedni temat «» Następny temat
Atya gabonensis
Autor Wiadomość
alexandra 
Zaglądacz

Wysłany: |10 Mar 2011|, o 21:02   Atya gabonensis

od jakis 3 tyg w moim baniaku (125l) mieszkaja 2 krewetki atya.... na jakiejs stronie o krewetkach wyczytalam ze hmm najwazniejsza jest dla nich temperatura (miedzy 24-28 stopni)... dlaczego ten temat? hmm moze ktos posiada takowe krewetki i moglby udzielic kilku rad co pozwoli na lepsze "traktowanie" moich maluchow :smile:

W baniaku z krewetkami mieszkaja rowniez glonojad, bojownik, 4 zmienniki plamiste, jedna gupiczka no i jedna krewetka japonica :smile:

na koniec wstawiam zdjecie baniaka i mojej krewety

*baniaczek

(dwóch pompek juz nie ma byly na chwile w zastepstwie :P )

*atya (jeszcze dzieciaczek)

Myszon 
Zaawansowany
www.bajtcom.net

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 10:22   

Miałem te krewetki przy temperaturze nawet 22 stopni i nic się z nimi nie działo negatywnego...

28 stopni to chyba lekka przesada...

www.czestochowa.bajtcom.net to nie tylko Jasna Góra!

ciociababcia 
Zaawansowany

Pomogła: 2 razy

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 12:07   

Myszon nie przesada :-D one lubią wysoką temperaturę ale wcale żle się nie czują w niższej,nie mniej jednak nie niższej niż 24st.
Mam je od lat,to mój taki mały świr :-D :oops: obecnie 9szt.

alekxandra jeśli chcesz cieszyć oczy ich widokiem to dokup jeszcze trzy sztuki,najlepiej czują się w stadzie i wtedy najpiękniej wyglądają bo i żerują stadnie :-D nie umię wrzucać tu na forum zdjęć ale jak kogoś mądrego znajdę kto mi to zrobi to Ci pokażę.Miałam już u siebie Atye wielkości 15cm(takie mi urosły).Co do rad?pytaj nie wiem co chciałabyś wiedzieć,mogę Ci tylko napisać,że często padają z głodu,więc dobrze jest(ja tak robię)wlewać im do zbiornika zawiesinę z pokarmu dla krewetek.
Pozdrawiam

Yarcio 
Zaawansowany

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 12:16   

Można też rozdrobnić na proszek inne pokarmy dla rybek i krewetek i wtedy będą sobie wyłapywać z wody drobinki pokarmu.
Ja tak dokarmialem moje filtrujące Atyopsis moluccensis w ogólniaku.

alexandra 
Zaglądacz

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 17:18   

a pokarm?? ja posiadam taki

czy on jest odpowiedni dla tego rodzaju krewetek??
czy raz dziennie wystarczy karmic je??

ciociababcia 
Zaawansowany

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 21:17   

Jest odpowiedni tak jak każdy inny pokarm dla krewetek.Jak sama nazwa wskazuje to grupa krewetek filtrujących,więc filtrując wodę wyłapują z niej wszelkie drobinki i zanieczyszczenia ale potrafią też pobierać pokarm z dna i czasami dość komicznie to wygląda jak walczą o niego np z rybami czy ślimakami,moje swoim kolcem przytrzymują tabletkę pokarmu a drugim próbują odganiać ryby śmiesznie machając :-D
Masz jak dla mnie za mało dekoracji w akwa dla tych krewetek typu korzenie,kokosy,czy skałki lubią stadnie siadać na nich ustawiając się do ruchu wody(lubią duży"prąd" wody) i żerować.
Pozdrawiam

ciociababcia 
Zaawansowany

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 21:57   

Tak wyglądają moje Atye

mr_garden 
Specjalista
Michał Maciejewicz

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 22:41   

To jest ta która robiła fikołki na wystawie? ;-) :mrgreen:

alexandra 
Zaglądacz

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 23:10   

hmm a mozesz pokazac swoj baniak ?? moze dostane jakiegos olsnienia ;-) a co do ilosci krewetek w akwa hmm ile mozna miec tego typu krewetek w 125l ?? 5 sztuk to nie za dużo ? zastanawia mnie rowniez ich rozwijanie sie... jak szybko one rosna ?

to ze filtruja to juz sama nazwa o tym mowi ale mniejsza o to pytam o ten pokarm bo wiem ze jest jeszcze kilka innych pokarmow dla krewetek i szukam najbardziej odpowiedniego... jak czesto karmic? a czy hmm tabletki dla glonojada tez sa odpowiednie dla atya ?? wczesniejsze krewetki jakie mialam chetnie zjadaly je, ale to pytam z czystej ciekawosci...

a nawiazujac jeszcze do aranzacji baniaka... hmm baniak jest u mnie od niedzieli... niestety awaria mniejszego, uszkodzona uszczelka i na szybko kupowalismy ten baniak i jest w nim to co bylo w 60l... czasu brak zeby wybrac sie do sklepu i zrobic konkretne zakupy...

ciociababcia 
Zaawansowany

Wysłany: |11 Mar 2011|, o 23:11   

Michał Ty już dziś nie pij :-D to jest Atya a fikołki robiła Atyopsis :-D

alexandra Atya zeżre wszystko co rozpuszczone w wodzie,to nie jest tak,że wymaga jakiegoś ekstra pokarmu i taki przeznaczony dla krewetek jest jak najbardziej odpowiedni.Ja podaję różnych firm i własny który robi Sławek.Mam w akwa 112l 9szt i nie uważam by 5 w Twoim było za dużo,zresztą Atya bardzo wolno rośnie a moje 15cm(a było ich 5szt) miały już 5lat i niestety przez swoją głupotę i wtedy niewiedzę sama doprowadziłam do ich śmierci :cry: :oops:
Odnośnie karmienia ja robię to raz dziennie,zresztą one i tak cały czas filtrują wodę więc dadzą sobie radę z głodem :-D
Co do moich akwariów to "żądasz" rzeczy niemożliwej bo nikt na forum jeszcze moich zbiorników nie widział :-P :-D to taka moja kobieca przypadłość,nie pokazuję wszystkiego bo jestem bardzo nieśmiała :oops: :-D
Napiszę Ci tylko,że Atye powinny mieć sporo kryjówek bo inaczej zaczną Ci się zagrzebywać w podłożu.
Pozdrawiam

Lordes 
Bywalec

Wysłany: |12 Mar 2011|, o 16:30   

Halo:) Ja widziałem :) :):)

alexandra 
Zaglądacz

Wysłany: |27 Mar 2011|, o 20:35   

dzis udalo mi sie w koncu "ujac" moja atye :)

ciociobabcia poszlam za Twoim glosem i dokupilam jeszcze 2 sztuki :P i teraz w moim baniaczku sa 4 sztuki :)

poki co ukryte tylko najstarszy osobnik sie ujawnia i spaceruje po calym baniaku w poszukiwaniu szczescia hehe :D

Uploaded with ImageShack.us

Myszon 
Zaawansowany
www.bajtcom.net

Wysłany: |27 Mar 2011|, o 20:38   

Piękności! To chyba moje ulubione krewetki filtrujące :D

www.czestochowa.bajtcom.net to nie tylko Jasna Góra!

3promile 
Bywalec

Wysłany: |27 Mar 2011|, o 20:51   

Mam pytanie w związku z A. gabonensis - skoro piszą ludziska na forach, że ta skubana pilnuje terytorium i rzadko się pojawia, żeby oczęta hodowcy połechtać, to może warto tylko jedną sztukę trzymać z karzełkami, np. RC, żeby oczęta hodowcy mimo wszystko nacieszyć widokiem potwora?

Sławek 
Zaawansowany

Wysłany: |27 Mar 2011|, o 21:24   

To że jest to krewetka terytorialna nie znaczy że samotnik ;-)
Żeby ją można było oglądać wystarczy ustawić tak dekoracje(jej schowanka) aby można ją było widzieć,gwarantuję że jej to nie przeszkadza :mrgreen:
Na drugim zdjęciu ciocibabci , w tle widać "rozmazaną"drugą krewetkę,nic nie było przestawiane w zbiorniku by zrobić zdjęcie a spokojnie sobie obie filtrują :-D
Często gęsto żerują one zbiorowo rozkładając parasolki i filtrując wodę,po najedzeniu się wracają do swoich kryjówek i wtedy właśnie pilnują swojego rewiru.
Zbiorowe filtrowanie jest fajnym widokiem a pojedyncza sztuka? cóż bardziej się będzie właśnie kryła i wtedy nie będziemy jej widzieć.
Czy będzie trzymana z innymi filtratami,choć by nawet z Atyopsis czy krewetkami karłowatymi ? to jej nie przeszkadza,pamiętać jednak by należało aby zapewnić odpowiednie warunki tak jednym jak i drugim a nie zawsze niestety jest to zgodne,tym bardziej że Atya preferuje twardszą wodę.

Odpowiedz do tematu