Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie odmian krewetek.
Autor Wiadomość
kamilblk 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-03-21, 18:08   Łączenie odmian krewetek.

Witam wszystkich serdecznie. Planuję w najbliższym czasie założyć krewetkarium i chodzi mi po głowie umieszczenie w jednym zbiorniku neocardiny blue velvet i amano lub krewetki filtrujące. Czy to może się udać?

Planuję zakupić baniaczek 20 lub 30 litrów Aquael Shrimp Set Smart (+gęstsza gąbka do filtra z zestawu). Myślałem nad podłożem HELP Advanced Soil Plants (spotkałem się z dobrymi opiniami na jego temat) ale nie mam jeszcze upatrzonego źródła roślinności. Czy możecie coś polecić tj. konkretne, niewymagające gatunki mchów, roślinek oraz ewentualne źródła? Pozdrawiam!

kamilblk 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-03-22, 08:57   

UPDATE/

Wyczytałem że nie ma sensu dawać aktywnego podłoża do Neocaridin więc może czarny piasek kwarcowy o ziarnistości 0,8-1,6
http://allegro.pl/czarny-...5979133336.html

Tylko jakie roślinki się na nim dobrze przyjmą? Muszę zaznaczyć że nie zależy mi na dżungli w akwarium, wystarczy jakiś ładny mech na dnie + coś ekstra ale nie mam określonych preferencji.

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-03-23, 08:23   

Witaj
Bardzo dobrze wyczytałeś. Aktywne podłoże jest dedykowane dla krewetek które lubią miękką wodę oraz niskie Ph. Więc Neo odpadają.
Ten żwirek w zupełności się nada.
Co do roślin to myślę, że większość dałaby radę. Z roślin to ja mam na neutralu microsoria, ludwige repens oraz micramentum umsorium i też bez problemu dają radę.

kamilblk 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-03-23, 14:36   

Dzięki za odpowiedź na pewno przyjrzę się tym roślinkom. Co sądzisz o łączeniu Neocaridina z Amano? Mam jeszcze pytanie jaką chemię na start. Sera Aquatan, Tetra Aquasafe czy coś innego?

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-03-26, 07:20   

Możesz spokojnie trzymać te dwie odmiany krewetek.
A co do chemii którą chcesz uzdatnić wodę to jeżeli masz zamiar lać kranówkę to mslę, że Tetra Aquqsafe wystarczy w zupełności.

kamilblk 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-03-26, 21:14   

No to fajnie. Na początek i tak będą tylko Neocaridiny (najprawdopodobniej Blue Velvet) a później się zastanowię nad dorzuceniem Amano. Zastanawiam się jeszcze nad paroma ślimaczkami. Military Helmet czy coś innego co będzie czyścić szybki? Nie pogryzą się z krewetami prawda?

Stiep 
Zaawansowany
Moderator

Wysłany: 2018-03-27, 10:36   

Zwróć uwagę że amano są dużo większe niż neocaridiny i może być problem przy karmieniu. Jak dasz coś większego to amanka weźmie to "pod pachę" i ucieknie w krzaki. Będziesz musiał karmić jakimś drobnym lub rozdrobnionym pokarmem, żeby neo też się coś dostało.

kamilblk 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-03-27, 15:45   

Ok to jak już będę miał Neocaridiny to będę się zastanawiał czy jest sens dorzucać amano.

Ja.Krzysiek 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-04-10, 20:32   

Z chęcią pociągnę dalej temat. Zakładam właśnie akwarium 350L i chciałbym połączyć małe rybki (neonki, danio i może jeszcze jakieś inne maleństwa z krewetkami. Jakie gatunki krewetek najlepiej trzymać, żeby było kolorowo na dnie? Do dyspozycji mam akwarium 5800 cm2 podłoża.

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-04-11, 06:16   

Kolorowe :)
JEżeli zależy Ci tylko na wyglądzie i kolorystyce to wszystkie z rodziny Neocaridina, czyli Yellowy, Red Cherry, Blue Pearl, Velvety i cała reszta.

Ja.Krzysiek 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-04-11, 10:52   

Tasior napisał/a:
Kolorowe :)
JEżeli zależy Ci tylko na wyglądzie i kolorystyce to wszystkie z rodziny Neocaridina, czyli Yellowy, Red Cherry, Blue Pearl, Velvety i cała reszta.

A czy wszystkie mogą żyć razem w jednym zbiorniku?

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-04-12, 09:04   

Żyć mogą, ale nie powinny. Będą się krzyżować między sobą i będą z tego wychodzić skundlone bezbarwne małe krewetki.

Ja.Krzysiek 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-04-12, 12:00   

Tasior napisał/a:
Żyć mogą, ale nie powinny. Będą się krzyżować między sobą i będą z tego wychodzić skundlone bezbarwne małe krewetki.

A jakie można trzymać razem, żeby krzyżowanie nie stanowiło problemu i żeby się na wzajem nie pozjadały. Chciałbym mieć więcej niż jeden gatunek.
Ostatnio zmieniony przez Ja.Krzysiek 2018-04-12, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-04-13, 07:45   

krewetki się nie zjadają.
Trzymanie razem krewetek które się nie krzyżują jest trudne bo zazwyczaj wymagają one odmiennych warunków.

Ja.Krzysiek 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-04-17, 18:12   

A gdybym w jednym zbiorniku połączył Red Chery, Amano i Filtrującą to popełnił bym duży błąd. Przypomnę, że akwarium ma 350 litrów wody.

Odpowiedz do tematu