Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Christmas moss i rotala.
Autor Wiadomość
mareczek87 
Bywalec

Wysłany: 2015-08-03, 11:21   Christmas moss i rotala.

Witam
Dojrzewa moje krewetkarium - wystartowało jakieś 2-3 tygodnie temu. I mam pytanie - bo mech Christmas moss ma tak wyglądać? Brązowy, "gałązki" są gołe - nie sprzedali mi przypadkiem jakiegoś trupa?
A rotala bardzo szybko mi rośnie, co z nią robić? Przycinać i te fragmenty sadzić ponownie?

maciekkr 
Zaawansowany

Wysłany: 2015-08-03, 11:47   

Jeżeli był tego koloru od początku to sprzedali Ci trupa. Mech powinien być zielony.
Napisz czy nawozisz akwarium, jakie masz natężenie światła, ile czasu dziennie świecisz. To są ważne rzeczy, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn.
Jeżeli chcesz mieć w kostce roślinny busz zamiast krewetkarium to przycinaj i sadź dalej. Osobiście uważam, że nie jest to dobre i ostatnio przechodzę na minimalizm w krewetkariach.

mareczek87 
Bywalec

Wysłany: 2015-08-03, 12:13   

Nie nawożę niczym akwarium, standardowy woda z kranu, podmiany 3l co tydzień. Światło to świetlówka 11W - święcę tak ok. 6 h dziennie.

Buszu to nie chce - więc po prostru przyciąć ją i w śmieci?

lukasd 
Zaglądacz

Wysłany: 2015-12-20, 18:58   

Mech padaka musiał być normalnie tak nie zdycha sam od siebie chyba że faktycznie woda fatalna ale skoro inne rośnie to to tym bardziej powinno
pzdr

maciekkr 
Zaawansowany

Wysłany: 2015-12-20, 23:16   

Sorry za off top ale lukasd spróbuj przeczytać swoją wiadomość. Czy używanie znaków interpunkcyjnych jest takie trudne? Zrobiłem 3 podejścia żeby zrozumieć co chciałeś napisać i niestety był z tym problem.

lukasd 
Zaglądacz

Wysłany: 2015-12-21, 20:14   

maciekkr, BRAWO TY ! Grunt, że ostatecznie zrozumiałeś ;) A interpunkcja u mnie czasem występuje czasem nie i tak już jest.
pzdr

maciekkr 
Zaawansowany

Wysłany: 2015-12-22, 00:38   

Brawo jednak Ty i gratuluję Twoim nauczycielom porażki dydaktycznej. Nie ma się co dziwić, jak Harry Pottera do podstawówki wprowadzają. Sprawdź sobie regulamin forum &2 pkt.3 i będziesz wiedział o co chodzi. Mam nadzieję i BRAWO TY!

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-04-06, 21:19   

światło ok, a nawet za dużo, ja bym prędzej szukał przyczyny w wodzie, a dokładnie w stabilności biologicznej.

Odpowiedz do tematu