Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokarmy made in Sławek
Autor Wiadomość
enetland 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-10-16, 20:11   

Do jakiej wielkości krewetek karmicie je pyłem ? Moje sadzę że maja już spokojnie 1,5 cm i nie wiem czy moge dawać juz pokarmy typu dynia,pokrzywa czy nadal tylko pył i menerały (bo idealnie sie kruszą do pyłu) ??

mirek8 
Bywalec

Wysłany: 2016-10-17, 12:26   

Pylek mysle ze smialo mozesz podawac zawsze urozmaicenie diety ;)

enetland 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-10-17, 20:54   

Pyłek jako urozmaicenie ? Na razie dostawały tylko pyłek i minerały.
Znaczy juz mogę podawać normalne pokarmy dla dorosłych ?

Ryszard Ff 
Bywalec

Wysłany: 2016-10-17, 23:04   

Ja podaje kazdy pokarm zmieniajac go kazdego dnia , natomiast pylek staram sie podawac co drugi dzien w malych ilosciach kilka godzin po karmieniu glownym. Podaje go na przemian z granulkami pylku pszczelego.

mirek8 
Bywalec

Wysłany: 2016-10-18, 07:49   

enetland napisał/a:
Pyłek jako urozmaicenie ? Na razie dostawały tylko pyłek i minerały.
Znaczy juz mogę podawać normalne pokarmy dla dorosłych ?

Co w tym dziwnego ? wyżej Ryszard też napisał jak podaje, to zależy od Ciebie kiedy i z czym podajesz .
Sam osobiście podaje pył ale własnej roboty,a reszta to Cała seria inspiracji Smaków w wafersach.
Codziennie inne plus co drugi dzień pyłek, bakterie i minorecton i to wszystko tylko dlatego że mam wszędzie duże i bardzo malutkie młode więc w tej kwestii tak to pozostawiam.

Gdzieś to było opisane że pyłek na zasadzie rozpuszczenia w strzykawce lepiej rozprowadza się po akwarium przez co mamy pewność że dotrze do większości krewetek i zostanie przez ich wchłonięty bo nie każde zdąrzają do wafersa a juz nie mówiąc o młodych które nie poradzą sobie z nimi.

Sławek 
Zaawansowany

Wysłany: 2016-10-24, 19:34   

Pokarmy są zbilansowane tak by mogły je pobierać wszystkie krewetki,tak te małe jak i dorosłe ,jedyny problem przy większej ilości krewetek w zbiorniku to to ,że często maluszki nie mogą się dopchać do pokarmu w formie wafrsów i właśnie zdecydowaliśmy się zrobić "pył".
Jak pisałem wcześniej ,jeśli ktoś chce ,jest możliwość bym zrobił pokarmy"smaki" w postaci pyłu .
Wszystkie smaki, czyli to co jest w postaci wafersów na życzenie kupującego może być w postaci pyłu pakowane również po 5 ml (lub wedle życzenia ;-) ) w cenie takiej jak wafersy czyli 3 zł za smak ;-) Przy zamówieniu pasowało by jedynie napisać w jakiej postaci chce się pokarm.

Mirku, w zależności od ilości krewetek(maluszków) ilość pyłu u nas w zbiorniku jest różna ,w jeden wstrzykuje pół cm3 a w inny nawet 1 cm3 i podawany on jest co dzień ,no oczywiście my mamy lepiej :mrgreen: bo mamy go ile chcemy no i oczywiście w różnych smakach :lol:

Jeszcze może tak dla poinformowania forumowiczów ;-)
Na obecną chwilę , wszystkie produkty z naszej strony są dostępne , przepraszam , no prawie wszystkie ,niestety brak liści ketapangu :-/

Pozdrawiam Sławek

http://www.inspiracjesmakow.pl/

Ryszard Ff 
Bywalec

Wysłany: 2016-10-24, 21:33   

Podawanie pokarmu w formie pylku odbiera nam radosc obserwacji jak "banda" schodzi sie z zakamarkow i dopada pokarm w formie niesproszkowanej :)

dzidek76 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-10-25, 19:55   

Ja zapytam z innej beczki.
Jakie pokarmy są najlepsze na uwydatnienie koloru żółtego?

ciociababcia 
Specjalista

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2016-10-25, 20:44   

dzidek76 napisał/a:
Ja zapytam z innej beczki.
Jakie pokarmy są najlepsze na uwydatnienie koloru żółtego?

Jakie? ano takie które mają w składzie sporą ilość chemicznych "wybarwiaczy" (jakie pokarmy takowe posiadają nie mam pojęcia,nasze nie) tylko,że to złudne bo takowymi na trwałe koloru nie wyciągniesz to raczej kwestia dobry/mocnych genów krewetek a nie karmienia choć pośrednio możesz 'podciągnąć kolor żółty np astaksantyną tylko trzeba uważać bo robaki mogą zrobić się bardziej pomarańczowe niż żółte.

dzidek76 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-10-25, 22:31   

Dzięki za odpowiedź.
Nie no, oczywiście pytam o Wasze smakołyki:-). Kupiłem zestaw i krewecie są zachwycone. Na razie mam sakury, ale planuję kupić do dwóch baniaczków pomarańczowe i żółte :-)

mirek8 
Bywalec

Wysłany: 2016-10-25, 23:09   

Sławek napisał/a:
Pokarmy są zbilansowane tak by mogły je pobierać wszystkie krewetki,tak te małe jak i dorosłe ,jedyny problem przy większej ilości krewetek w zbiorniku to to ,że często maluszki nie mogą się dopchać do pokarmu w formie wafrsów i właśnie zdecydowaliśmy się zrobić "pył".
Jak pisałem wcześniej ,jeśli ktoś chce ,jest możliwość bym zrobił pokarmy"smaki" w postaci pyłu .
Wszystkie smaki, czyli to co jest w postaci wafersów na życzenie kupującego może być w postaci pyłu pakowane również po 5 ml (lub wedle życzenia ;-) ) w cenie takiej jak wafersy czyli 3 zł za smak ;-) Przy zamówieniu pasowało by jedynie napisać w jakiej postaci chce się pokarm.

Mirku, w zależności od ilości krewetek(maluszków) ilość pyłu u nas w zbiorniku jest różna ,w jeden wstrzykuje pół cm3 a w inny nawet 1 cm3 i podawany on jest co dzień ,no oczywiście my mamy lepiej :mrgreen: bo mamy go ile chcemy no i oczywiście w różnych smakach :lol:

Jeszcze może tak dla poinformowania forumowiczów ;-)
Na obecną chwilę , wszystkie produkty z naszej strony są dostępne , przepraszam , no prawie wszystkie ,niestety brak liści ketapangu :-/

Pozdrawiam Sławek

I szef powiedział :) Najważniejsza jest dieta Ja niestety z braku czasu juz tak jak Ryszard nie stoje przy zbiornikach i nie patrze jak się zlecą bo wiem i mam pewność że się zlecą i wszystkie będą dojedzone jednakże mając ślimoki musze się liczyć z tym że nie zawsze do syta się wafersem najedzą :) Sławku masz rację :) musze Cie nawiedzić :)

Sławek 
Zaawansowany

Wysłany: 2016-11-16, 21:11   

Mili forumowicze ze względy na świąteczny wyjazd , informuję ,że sprzedaż naszych artykułów będzie do dnia 10 grudnia ,ostatni dzień wysyłki ,więc proszę o wzięcie pod uwagę pracę naszej poczty ;-) .Wznowimy ją dopiero około 5 stycznia (nie wiem kiedy wrócę )

Wiem ,że to jeszcze sporo czasu ale informuję Was wcześniej by nie było zamówień na "ostatni dzwonek" ;-)

Pozdrawiam Sławek

http://www.inspiracjesmakow.pl/

ciociababcia 
Specjalista

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2018-02-20, 13:57   

Witam po dłuższej przerwie,siła wyższa ale idzie ku lepszemu,więc mam nadzieję że chociaż będąc w pracy uda mi się z Wami popisać.
Odpowiadając na zapytania odnośnie pokarmów chcę Was poinformować,że fakt ograniczenia naszej bytności na forum nie oznacza,że pokarmy są dla Was niedostępne.
W tej kwestii nic się nie zmieniło,możecie pisać w razie potrzeby zakupu tak jak do tej pory albo do mnie albo do Sławka na PW i wysyłamy.
Jest dostępna pełna oferta z naszej strony www łącznie z nowymi produktami,więc zapraszamy.

Pozdrawiam
Wasza wredna ciotka ;-)

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-03-18, 13:00   

A czemu nie chwalicie się nowym designem? :-P
Zrobię to za Was :mrgreen:

Parę dni temu przyszły do mnie pokarmy ze Szczecina i powiem Wam, że jestem miło zaskoczony! :)
W końcu wszystkie pokarmy mam w jednym miejscu :D

Odpowiedz do tematu