Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto kupować grzałkę?
Autor Wiadomość
komplitna 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-02-07, 11:21   Czy warto kupować grzałkę?

Cześć, doskonale wiem, że większość gatunków krewetek akwariowych najlepiej czuje się w temperaturze 20-24°C. Jednak zimą, kiedy wychodzę na cały dzień, zazwyczaj rano zmniejszam ogrzewanie do koło 18-19 stopni, żeby trochę zaoszczędzić na kosztach grzania. W związku z tym temperatura w domu często jest poniżej 20 °C. Czy w związku z tym warto wyposażyć akwarium w grzałkę? I na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

spining133 
Specjalista

Wysłany: 2018-02-07, 23:10   

w jednym z pomieszczeń mam w akwariach 15 st. krewetki czują się bardzo dobrze , o 19 st. mogą pomarzyć :-)

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-02-08, 08:43   

Krewetki w odróżnieniu od ryb nie chorują na ospę. Więc w żaden sposób skoki temperatur im nie grożą, pod warunkiem, że nie będą to skrajnie niskie i wysokie temperatury.
U mnie czasem nad ranem mają po 17 st. a pod wieczór około 22-23 st. W lato w akwa mam około 24-26st. I uważam że takie 26-27 st. to jest górna granica.
Więc z tego co piszesz to możesz być spokojna i wcale nie musisz inwestować w grzałkę. A jak bardzo chce ją nabyć to proponuje z dobrych renomowanych firm a nie jakies no namy. Np dobrze spisze się z Tetry.

marek88 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-02-24, 14:28   

Ja jednak zainwestowałbym w grzałkę :) Nigdy nie wiadomo czy tak naprawdę obniżone temperatury nie wpływają na kondycję krewetek. Obecnie nie mam krewetek, ale kilka lat temu hodowałem i grzałka była u mnie obowiązkowo. Kupowałem na https://www.plantica.pl/p...lki-wewnetrzne. Byłem bardzo zadowolony. Teraz również korzystam z grzałki dla swoich rybek, ale zainwestowałem w grzałkę zewnętrzną :)

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-02-26, 08:50   

od 2008 roku hoduje krewetki i nie zauważyłem nic negatywnego w związku z brakiem grzałek w akwa ;)

Odpowiedz do tematu