Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Red Blue Tiger
Autor Wiadomość
Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2017-08-13, 23:24   Red Blue Tiger

Mam pytanie słyszał ktoś o takiej krewetce? a dokładnie chodzi mi jeżeli jest o jej pochodzenie, ma czerwone paski na grzbiecie i do tego poświatę niebieską albo jest cała niebieska nie mylić z Blue tiger OE. Krewetki mają czarne oczy w przeciwieństwie do ich kuzynów. młode są całe niebieskie w ramach dorastania wostrzają się im paski czerwone. u OE jest odwrotnie rodzą się bezbarwne i wybarwienie powoli łapią jak dorastają. Ma ktoś takie krewetki albo widział???

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-08-14, 01:06   

"Orginalny" Red Tiger nie krzyzowka,w takiej postaci jaka znamy wystepuje w poldniowych Chinach.Jest praktycznie bezbarwny ,z delikatnym czerwonym wzorem plus ewentualnie bialymi znaczeniami.
Obecnie poprzez krzyzowki udalo sie uzyskac krewetki ktore przypominaja Red Tigera,ale nimi nie sa.Typowa roznica to ciemniejszy kolor ciala i (albo ) mniej ostry wzor.

Narazie tyle-jak dowiem sie czegos nowego (co z czym ) napisze ;)

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2017-08-15, 12:37   

Zastanawiam sie czy nie mają wpływu warunki na ich lekkie niebieskie wybarwienie ja je trzymam na benibachi i na samym gh-6

radziu01 
Zaglądacz

Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 2018-01-18, 22:02   

Możesz powiedzieć jak z warunkami które trzeba dla niej stworzyć? Czy jest bardzo wymagająca pod tym względem?

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-18, 23:23   

Jest bardzo elastyczna u mnie przynajmniej od 300us do nawet 500us bez problemu żyje a i na kranie spokojnie wytrzymują tylko jest już problem z rozmnażaniem ale dla tego że są trzymane na aktywnym i muszą się chyba przestawić.

fifo 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-02-22, 21:16   

Są piękne! :)

Odpowiedz do tematu