Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Orange eys
Autor Wiadomość
Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-01, 21:34   Orange eys

Witam mam nyrtujace pytanie sporo czytałem i rozmawiałem i słyszałem, że nie da sie przenieść na krewetkę pomarańczowych oczów(podobno). Ale da się wyselekcjonować np z deep blue tiger lub rusty red, red tigera OE. tu jest effekt selekcji ponad rok a dokładnie selekcij odpadu.

Zdjęcie krewetki u kolegi w zbiornikach (sorry za jakość)
I tu brzmi moje pytanie czy spotkał się ktoś z waz z nazwą tej kreweteki.

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2018-01-02, 01:27   

Jak sie nie da ? A Red Tiger OE ?

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-02, 10:35   

Dlatego napisałem (Podobno) z ironią :) bo sam miałem 10szt red tigerów oe ale niestety coś im nie spasowało u mnie.

Alma 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-03, 02:12   

Tak,tylko napisales wyzej ze RT OE to selekcja ,a z tego co mi wiadomo to krzyzowka ,no i oczywiscie potem selekcja :)

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-03, 17:26   

A to przepraszam zostałem tak poinformowany jak zakupywałem, że red tiger jest wyciągnięty z blue tigera odpadu, aż stanie się przezroczysty z brązowym grzbietem, a później tylko połączone z red tigerem do ustabilizowania pasków:) i to samiec musi być OE bo z samica nie przeniesie genu pomarańczowych oczów:) ale nurtuje mnie ta krewetka na powyższym zdjęciu bo już jest ich 8 szt a nie były z niczym krzyżowane najpierw deep blue później odłowione zostały do rusty red a później te co miały pomarańczowy pigment były do osobnego baniaka zrzucane i zrobiły się jak pomarańczowe tigery z OE.

Alma 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-05, 00:44   

:) no ja tam nie wiem,ale nie widzialam jeszcze odpadu z jakiegokolwiek tigera,ktory jest przezroczysty i nie ma wzoru. Moze oprocz tangerine ale to taki troche inny tiger :)

Co do fotki,moge sie mylic ale patrzac na mocny i dosc gruby wzor to wydaje mi sie ze ta krewetka zawdziecza ten pomaranczowy kolor swoim przodkom BT OE :)

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-08, 20:24   

jest taka opcja ale ładnie wygląda ciekawe jak młode po nich

Alma 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-12, 23:05   

:)

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-13, 00:04   

piękne:) rusty red u mnie takie wyskakują postaram sie zdjęcie zrobić w chwili natchnienia:)

Alma 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-13, 22:47   

To niech Cie natchnie jak najszybciej :-D

Trolki 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-13, 23:40   

Udało mi się cyknąć ale niestety tak to jest jak na szybkiego nie zmieniłem ustawień z barwy zimnej na ciepłą światła i koloru w ogóle nie oddaje zdjęcie. obiecuję dodam inne jak utrafię. ale już widzę że jest ciemno czerony, aż brązowy kolor moich, a ta twoja wyglada jak 100% red tiger oe

Alma 
Zaawansowany

Wysłany: 2018-01-14, 00:15   

Ano rzeczywiscie ,na fotce kolorow nie widac zbyt dobrze ,a wlasciwie to wzor wyglada na czarny .
moja krewetka to jest Red Tiger OE,taki maly projekt :) ,a wlasciwie to powrot do przeszlosci (neutral i kran ),zobaczymy co z tego bedzie -moze nic ...
W tej chwili moge jedynie powiedziec ,ze krewetki z niebieskim nalotem maja bardzo dobry wzor tigera,niestety bezbarwne krewetki maja niepelny wzor ,z tym ze akurat te bezbarwne sa najmniejsze troszke powyzej 1cm,wiec moze wzor jeszcze dojdze ....

Odpowiedz do tematu