Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr RO data ważności
Autor Wiadomość
Amea 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-10, 20:29   Filtr RO data ważności

Witam :)
Przeglądałam wątki korzystając z wyszukiwarki ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie dotyczące filtra RO. Na poszczególnych filtrach mam opisane po jakim czasie powinnam podmienić wkłady ale to dotyczy opcji kiedy filtr jest w stałym użyciu. U mnie natomiast filtr został zainstalowany 3 lata temu i od tamtej pory tylko raz była spuszczona woda. Czy w takim wypadku powinnam kupić nowe wkłady czy mogę używać tych które są? Zamierzam uruchomić małą kostkę dla krewetek blue velvet więc chciałabym być pewna swojej wody nim pojawi się w nim jakieś życie. Na razie filtr dojrzewa na zwykłej wodzie kranowej ale czytałam że lepszym rozwiązaniem jest woda z filtra z dodatkami soli stąd mój powrót do filtra RO o wątpliwej dacie ważności :oops:

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-12-10, 21:36   

Oj teraz to by wypadało sprawdzić co z niego leci. Po tylu latach może on być do wyrzucenia. Najważniejsze przy filtrze RO jest to, aby membrana była cały czas "w wodzie", czyli w tym głównym filtrze który "robi" nam RO powinna być woda aby nie doprowadzić do uszkodzenia membrany.

Musiałabyś sprawdzić teraz jaką wodę masz na wyjściu - najlepiej badając jej przewodność.

Amea 
Zaglądacz

Wysłany: 2017-12-10, 21:47   

Rozumiem i dziękuję za szybką odpowiedź :)

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-12-11, 06:26   

Polecam się na przyszłość ;)

Odpowiedz do tematu