Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłoże neutralne
Autor Wiadomość
Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-10-06, 15:43   Podłoże neutralne

Powiedzcie mi proszę bo wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o podłoża neutralne :-P
Jakie jest obecnie dobre podłoże neutralne na topie?
Planuje po 2 latach zrobić restart dla moich yellow ale kurde nie wiem co brać.
Co się teraz sprawdza dla neocaridin? :-)

Sławek 
Zaawansowany

Wysłany: 2017-10-09, 18:50   

Tasiorku ,neutral to neutral :mrgreen:
Przy tym podłożu chodzi raczej o kolorystykę i to nie dla nas akwarystów a dla krewetek ,tak by one właśnie czuły się dobrze i nie stresowały się.
Wiem , wiem zaraz będzie ,że np. Yellow na jasnym pisaku kwarcowy nie będą widoczne a schoko na brązowym powiedzmy Dennerle również gdzieś nam zanikną :mrgreen:
Wybór należy do Ciebie ;-)
Pozdrawiam Sławek

http://www.inspiracjesmakow.pl/

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-10-10, 07:12   

No i właśnie o to chodzi, ja nie wiem czy one się dobrze czują na jasnym podłożu? Czy na ciemnym?
Teoretycznie patrząc na ubawienie krewet to tak właśnie jest, że wolą one się wtapiać w otoczenie... Ale czy aby na pewno?? W końcu przy kryształach tej zasady nikt nie stosuje :-P

Sławek 
Zaawansowany

Wysłany: 2017-10-13, 21:39   

No przecież krewetki nie powiedzą nam na jakim lepiej się czują :mrgreen:
Wiesz ,ja myślę ,że przychodzi czas i jakieś podłoże neutralne czy "aktyw" jest lansowane ,jak sam zauważyłeś nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jasne będzie dobre dla "jasnych" krewetek a ciemne dla "ciemnych". Generalnie stosuje się podłoża takie by krewetki były lepiej widoczne , nie piszę tu o kontraście ciemne do jasnych i na odwrót jak również by stosować podłoża w kolorze szarym do wszystkich krewetek.
My na ten przykład od wielu lat jedziemy na samych neutralach i w większości jest to czarny łupany kwarc,mamy również ciemno grafitowe podłoże Dennerle jak również ciemno brązowe podłoże Rataya, te również są neutralne.
Co do kryształków , rozmawiając z wieloma hodowcami różnych krewetek (choć by na ostatnim wyjeździe od Dortmundu) wielu z nich a raczej większość kryształki trzyma na neutralach ,jak wyglądają takie krewetki? cóż można zobaczyć na filmiku z w/w targów.
Wiadomo ,co człowiek to opinia ,co hodowca to system czy raczej wypracowany przez wiele lat praktyki sposób na najbardziej odpowiednie warunki dla danych odmian.
Może i będę się powtarzał ale uważam ,że jeśli jest różnica parametrów wody między miastami to tym bardziej będzie między państwami ;-) ale kążdy sposób będzie dobry prowadzący do celu.
Tomku jeśli uważasz ,że łatwiej Ci będzie obserwować Yellow-y na ciemnym podłożu to czemu masz tego nie zrobić? tym bardziej ,że aby zmniejszyć stres wystarczy wstawić do zbiornika np . jakiś korzonek by im dać schowanko :mrgreen: a sam z doświadczenia wiem ,że na ciemnym u Yellow żółć jest zaje..... a pas aż świeci ;-)
Pozdrawiam Sławek

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-10-15, 22:05   

Ma ktos lub mial to podloze w krewetkarium ? Zakupione pod wplywem impulsu,i teraz sie zastanawiam czy jednak nie jest zbyt grube ;)

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2017-10-16, 07:52   

No więc Sławku ja chcę aby one właśnie się dobrze czuły.
Ja mam yellowy na JBL Sansibar które jest jasne, jak również na dennerle, które jest ciemne. I zarówno na jednym jak i drugim nie jest to to co bym chciał. Dlatego też założyłem ten temat, aby poznać Wasze opinie i może coś innego spróbować :)
Lecz swoją drogą są to yellowy - a jak z nimi jest to każdy wie... ;)

Sławek 
Zaawansowany

Wysłany: 2017-10-16, 21:14   

Olu czy w opisie napisane jest co to za łupek?
Wygląda na bazalt ale czy nim jest? Ciekawi mnie czy nie zmienia parametrów wody co często czyni bazalt ,który jest sprzedawany w sklepach .
Tomku ,właśnie chodzi Ci o Yellow :mrgreen: u jednego będą piękne na ciemnym u drugiego na jasnym ,ale ten piękny wygląd raczej zawdzięczały będą dobrym i czystym genom.

Alma 
Zaawansowany

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-10-17, 22:44   

No wlasnie nie pisze ,pisze jedynie tyle ,ze jest to naturalny nie czyszczony zwirek,ktory nie zawiera wapnia.w srodku jednie mala karteczka ze wskazowka: myc tylko pod zimna woda ,aby falny bakteryjnej ,ktora jest na tym nie uszkodzic ;)

Odpowiedz do tematu