Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
krewetki a półdziubek karłowaty
Autor Wiadomość
cortes 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-02-11, 08:34   krewetki a półdziubek karłowaty

Witam wszystkich,

Czy ktoś ma może jakąś wiedzę bądź doświadczenie odnośnie relacji pomiędzy krewetkami a półdziubkiem karłowatym?

Ogólnie nie planowałem ryb w akwarium z krewetkami ale pomyślałem, że o ile nie będą szkodzić krewetkom, to mogłyby sobie pływać (akwarium 90 l).
Jeżeli ktoś miałby jakąś wiedzę na ten temat będę wdzięczny.

pozdrawiam

Adam

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2016-02-11, 09:36   

Każda ryba będzie szkodzić krewetkom. Nie ma reguły. Ale im więcej kryjówek tym większa szansa, że coś się uchowa :)

cortes 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-02-11, 11:12   

"Każda ryba będzie szkodzić krewetkom. Nie ma reguły. Ale im więcej kryjówek tym większa szansa, że coś się uchowa"

To prawda. Myślę tylko, że półdziubek pływa praktycznie przy powierzchni i z tego powodu jest niewielkim zagrożeniem. Ale nigdy nie wiadomo i jeżeli faktycznie ma straszyć krewetki to nie ma to sensu. Po to zakładam krewetkarium żebym mógł oglądać krewetki a nie po to by chowały się przed rybami.

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2016-02-11, 11:16   

Zawsze możesz spróbować z jakimiś krewetkami z Neocaridiny, albo najpopularniejszymi Red Cherry :)

cortes 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-02-11, 19:54   

Nie. Jak już to tylko Crystal Red, Crystal Black itp.

andrzej10252 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-03-17, 22:23   

Witam.

Przy hodowli Półdziubka karłowatego najistotniejszą rolę odgrywa pokarm i powierzchnia tafli wody.

Sądzę że 90 litrów to troszkę za mało, doskonale nadają się do tego płytkie akwaria120x40 wg mnie to minimum. Wysokość słupa wody nie gra roli, 15 cm w zupełności wystarczy. Gęsta obsada roślinna to obowiązek , z dużym naciskiem na rośliny pływające, można pokusić się nawet o roślinność bagienną. Pięknie prezentującą się ponad wodą. Ryba płochliwa, akwarium w spokojnym miejscu.

Z tezą jakoby nie było ryb które nie szkodzą krewetkom raczej się nie zgodzę. Nie będę się nad tym rozwodził ale wystarczy napomknąć o rybach z rodziny Boraras. Niestety Półdziubek do nich nie należy, to ryba 8 cm w dodatku drapieżnik. Nie radzę.

Inna sprawa to czy jesteś przygotowany na to by zapewnić im odpowiedni pokarm ???? Dieta tych ryb to w większości owady pobierane z powierzchni wody, nielotna odmiana muszki owocówki to jedna z opcji, ale co do tego ???? Zdajesz sobie sprawę co robi nieurozmaicona dieta.

Odradzam ryby z odłowu, są wybredne co do pokarmu, stwarzają sporo problemów.

To tak w skrócie, ryba piękna i w odpowiednim akwarium ciesząca oko :)

Ja.Krzysiek 
Zaglądacz

Wysłany: 2018-05-18, 10:33   

W następnym tygodniu będę miał Półdziobaka. Od lustra wody do dna mam 50 cm. Myślę, że krewetki spokojnie ocaleją, a poza tym świetnie pływają :) Ale to sprawdzę dopiero w następnym tygodniu. Mój baniak to narożnik 350 litrów.

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2018-05-22, 07:36   

Fajna rybka też się nad nią ostatnio zastanawiałem :)
Jednak ze względu na małe akwa wybór padł na rasbory oraz gupiki.
Razem z nimi mieszkają Yellowki i mają się dobrze. Ryby ich nie gonią. Lecz młodych krewetek raczej się w tym akwa nie spodziewam :D

Odpowiedz do tematu