Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewodnosc a twardosc wody.
Autor Wiadomość
Scorpinus11 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-03-08, 18:58   Przewodnosc a twardosc wody.

Dobry wieczor. Nie wiedzialem gdzie napisac wiec pisze tutaj:) temat dotyczy i wody i rozmnazania i pozywienia. Otoz:
Posiadam w 3 akwariach krewetki. W pierwszym taiwanki king kong, panda i bluebolt. Zakupione jakies poltora miesiaca temu. W tym samym czasie zakupilem taitibee. I teraz jest problem bo taitibee sa juz naprawde duze, posiadaja piekne siodelka ale nie chca sie rozmnazac nie wiem czemu. Woda ph 6, gh 6 kh0 mierzone co 3 dni oraz 2 minuty przed podmiana i 5 min po podmianie testami kropelkowymi sera. Dodatkowo raz na tydzien mierze w 5 ml pozniej w 10 ml czy wynik poprawny. Podmiana raz w tyg 5 litrow jako ze akwa 20l czysta Ro dodatek bee shrimp gh+, Przewodnosc zawsze po zmierzeniu tds bo tylko tds posiadam 150-160 ppm.( nie mylic z mikrosiemens). Krewetki karmione co drugi dzien pon sr piatek, sobota niedziela nic. Karmione pokarmem kupionym malutkie paleczki tycie tycie oraz 2 razy w tyg wlasnym pokarmem dzieki ktoremukrewetki wybarwily sie nie wyobrazalnie. Biale taitibi okazaly sie blueboltami a kilku krewetkom zabarwilo nogi np red bee zabielilo cale nozki. Kolory z czarnego matu staly sie swiecace a czerwone pieknie wisniowe. Wybarwienie 1000% lepiej niz po pokarmie za ktory zaplacilem 30 zl za pare gramow jakiejs japonskiej firmy. Wylinka bez problemu i pieknie ja przechadza oniebolepiej. Dziekuje w tym momencie Slawkowi dzieki przestudiowaniu jego postow sam zrobilem mieszanke i sam zrobilem pokarm o ktory krewetki sie doslownie ganiaja po baniaku. Ale dk rzeczy. Slyszalem ze krewetki zle reaguja na miedz. Ale tez czytalem ze ludziom lepiej mnoza sie krewetki na mieszance ro+ kranowka+ gh+. Czy posiada ktos spostrzezenia na temat tego? Dziekuje i oczekuje na spostrzezenia.

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2016-03-09, 06:12   

Jeżeli jesteś z niemcowni to raczej za dużo Ci nie pomożemy w mieszaniu wody z kranu oraz RO, bo Wy macie w kranie inną wodę.
I to też zależy od regionu. To nie ejst tak, że wszędzie woda w kranie jest super, raczej w 95% jest do bani jeżeli chodzi o Caridinie i dlatego też większość ludzi leje czystą RO plus minerały. Ale ja nie słyszałem osobiście aby komuś się lepiej mnożyły po zmieszaniu RO z kranówką. Raczej nie ma to znaczenia.

A wśród tych TiBee masz samce? Jeżeli tak to skoro są siodełka to za niedługo będą jajka.
Według mnie jak na 20l akwa robisz za duże podmiany. Spokojnie starczy 2-3l na tydzień. Może zrób kolejną podmianę ok 3 litry. Potem przez dwa tygodnie nie rób i zrób po 2 tyg. jakieś 5l. podmiany. A nóż zaskoczą ;)

Scorpinus11 
Zaglądacz

Wysłany: 2016-03-09, 07:18   

Dziekuje za odpowiedz. Tak zrobie jak radzisz. Podmienie tylko 3 litry a pozniej dwa tyg nic i 5 litrow. Mieszkam przy granicy nad zalewem szczecinskim. Tak mam samce i samice woda w kranie ph 7 gh 8 kh 4 przrwodnosc 240 ppm. Taki otoz wywar wylatuje z kraniku:) dodam tylko ze mam jeszcze ogolne akwarium. Zrobilem podmiane 10 litrow w 60l. Nie bylo mnie tydzien w domu. Po tyg nid moglem uwierzyc jak urosly mi dwa gupiki. Niebywale to samo rosliny a z 15 rc zrobilo mi sie ok 50. Ale wiem ze nie ma co porownywac neocaridina do caridina.
Ostatnio zmieniony przez Scorpinus11 2016-03-09, 07:23, w całości zmieniany 2 razy  

Tasior 
Administrator

Wysłany: 2016-03-09, 09:26   

No nie ma co porówynwac :)
Może daj mi tez trochę czasu :)

Odpowiedz do tematu