Wszystko o krewetkach
Krewetki w Akwarium

Poprzedni temat «» Następny temat
Krewetki, a kirysy i neonki...
Autor Wiadomość
Tasior 
Administrator

Wysłany: 2011-01-12, 20:50   

lol2000k napisał/a:
Nie no nawet dorosłe kirysy nie zjedzą krewetek

A skąd wiesz? Powiedziały Ci? Widziałeś?

Ryba to jest stworzenie i z nią nie jest tak jak z neostradą. Ryba nie kieruje się sercem, ale ROZUMEM! A ROZUM każe jej zjeść to co mieści się do pyska...
Taka natura ryby jest niestety... nie tylko kiryska, ale KAŻDEJ

Piszecie, że rasbora maculata albo rasbora briggitea jest w stanie polować na krewetki.... Pomyślcie trochę... Skoro taka mała rybka jest w stanie upolować krewetkę, to kirysek którego pysk działa jak odkurzacz specjalnie będzie omijał żywe "mięsko tak"?

Owszem dorosłej krewetce nic nie zrobi, ale ile maluszków "wciągnie" to już tylko on wie...

lol2000k 
Bywalec

Wysłany: 2011-01-14, 15:54   

Nie stresuj się. I tak tak widziałem jak kirys połknął młodą krewetkę i wypluł...

Krewetka. 
Zaawansowany

Wysłany: 2011-01-14, 20:56   

"Tylko" się zestresują, nic więcej...ehh...ogólnie krewetki powinny być same na dnie. lol2000k a chciałbyś być połknięty i wypluty przez olbrzyma ? Nie sądzę.

lol2000k 
Bywalec

Wysłany: 2011-01-15, 18:18   

Więc dlatego mówię, że nie jest dobrym pomysłem trzymanie krewet z kirysami, ale jeśli ktoś upiera się przy tym to proszę bardzo.

Gonia 
Zaglądacz

Wysłany: 2013-07-12, 11:59   

Zdecydowanie bez kirysków!
Mam 4 w baniaczku z krewetkami. Patrzyłam dzisiaj rano jak wyjadły krewecie śniadanie, przeganiając je. Nie atakowały , ale swą wielkością zajęły miejsce stołówki i biedne krecie patrzyły z szyby co się dzieje. Oczywiście podłoża nikt nie sprząta :evil: Muszę dzisiaj wieczorkiem przejechać odkurzaczem.
A kiryski, mimo że je bardzo lubię ( nie wiem dlaczego, ale uważam że są super) pójdą do innego domu. Koleżanka ma 120l, to chyba nie będą tęsknić za naszym baniakiem.

Odpowiedz do tematu